Güncel

Yunus Polisleri Virüsle Mücadele Ediyor

Yunus polis timi Sakarya’da şehrin dört bir yanında devriye atarak virüse karşı tedbirleri denetliyor.

Havaların ısınmasıyla birlikte, dışarı çıkmak ve güzel havanın tadını çıkarmak isteyenlere virüs tedbirleri nedeniyle izin verilmiyor. Dünya genelinde hala etkisini devam ettiren Korona virüsünün etkisi azalmaya başlasa bile risk devam ediyor. Bu kapsamda bir takım önlemler alınmıştı. Bu önlemlerden biri de parklarda, mesire alanlarında piknik yapılması yasaklandı.

Yunus Timi Devriye Atıyor

Haftanın her günü yasaklanan piknik yapılmasına bu hafta sonu birde sokağa çıkma yasağı eklendi. Bu hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde Emniyet güçlerine bağlı motosikletli yunus polisi timi devriye atıyor. Ülke genelinde tüm illerde aralıksız denetimlerine devam eden ekipler yasaklara uymayan vatandaşlara gerekli cezai işlemleri uyguluyor.

Sakarya’da Sıkı Denetim

Sakarya’da tedbirleri sıkı tutan güvenlik güçleri, gizlice sokağa çıkan vatandaşları kontrol etmek amacıyla piknik alanlarına gittiler. Sakarya’da 800 metre rakıma sahip Kırantepe’ye giderek kontrollerde bulunan ekipler iftara kadar devam ettiler.

Tedbir Hayat Kurtarır

Özverili çalışma ile yürütülen Korona Virüs sürecinde tedbirin hayat kurtardığını belirten yetkililer, sağlık için evde kalınması gerektiğini her fırsatta ifade ediyorlar.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı