Ekonomi

Yapamazsın diyenlere inat kasaplıkta 'kadın usta' oldu


Aydın’ın ilçesi Çine’de yaşayan Kamuran Çevik Köçkar, girişimcilik başarısıyla görenlerin takdirini kazanıyor. Evli ve bir çocuk annesi olan Çevik, üç yıl önce kasap dükkanı açmaya karar verdi. O dönemde ‘kadından kasap olmaz, yapamazsın’ diyenlere aldırış etmeyen 37 yaşındaki Çevik, yıllardır hayalini kurduğu dükkanı açarak işinin patronu oldu. Kasaplık mesleğini büyük bir özveriyle yerine getiren Çevik, gösterdiği azim ve kararlıkla ailesinin de gururu oldu.
“İNANDIM VE BAŞARDIM”Mesleğini severek yaptığını ifade eden Çevik, “Kasaplık yapmaya karar verdiğimde ‘kadından kasap olur mu? Yapamazsın bırakırsın’ dediler. Ancak ben aldırış etmedim ve tamamen işime odaklandım. Canlı hayvan kesimi hariç etle ilgili her türlü kesim işlemini gerçekleştirebiliyorum” dedi.
“KADINLAR, HER İŞİN ÜSTESİNDEN GELİR”İmkanı elverdiği sürece mesleğini yapacağını belirten Çevik, “Kendime inandım ve başardım. Bu süreçte desteğini her zaman hissettiğim eşim bana büyük güç verdi. Ailemin desteğiyle dükkan açarak ekonomik hayata adım attım. Ülkemizdeki tüm kadınlar, her işin üstesinden gelir. Yeter ki kendilerine inansınlar. Bu anlamda tüm kadınlarımızı iş hayatına atılmaya davet ediyorum. Meslek sahibi olarak Aydın ve ülkemizin ekonomisinin büyümesi için çaba sarf edelim” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı