Sağlık

Uzmanlar Zayıflama Konusunda Kadınları Uyarıyor

Bilinçsiz zayıflama konusunda kadınların yaptığı hatalar, sağlık sorunlarına neden oluyor. Uzmanlar yanlış zayıflamanın ölümle sonuçlanacak kadar tehlikeli olduğunu belirtiyor.

Zayıflama konusunda sıkı diyetler yapan bayanlara uzmanlardan uyarı geldi. Aşırı yemek yeme alışkanlığı olup daha sonrasında zayıflamak isteyen bayanların bilinçsizce kilo verme çabalarının sağlık sorunları yaratabileceği belirtildi.

Bilinçsiz Zayıflama Sağlık Sorunları Yaratır

Güzel görünmek için uzman desteği almadan zayıflamak isteyen bayanlar aç kalarak kilo verme düşüncesinde olurlar. Uzman diyetisyenler bayanların bu alışkanlığının yanlış olduğunu ve sağlık tehdidi oluşturacağını belirtti.

Akupunktur denilen eski bir Uzak doğu tedavi yönteminin zayıflamak için kullanıldığı belirtildi. Sadece zayıflama amaçlı değil birçok hastalık için kullanılabilen bir yöntemdir. Kısaca Akupunktur hakkında bilgi vermek gerekirse; Dışarıdan hiçbir tedavi edici madde alınmadan beyine verilen sinyaller ile gerçekleştirilir. Genelde kulağa yerleştirilen akupunktur iğneleri ile acıkma hissini engelleyen sinyaller gönderilir. Beynin aldığı bu sinyaller ile tokluk hissini veren maddeyi kendi kendine salgılar ve hasta acıkmaz. Özellikle aşırı yemek yeme düşkünü olan hastalarda uygulanır. Başarılı sonuçların alındığı örnekler mevcuttur.

Akupunktur sadece kulaklara uygulanan bir yöntem değildir. Kulaklar dışında, baş ve ellere de uygulanabilmektedir. Günümüzde genelde kulaklardan yararlanılır. Kulak kepçesi sayesinde organlarda var olan diğer hastalıklarda fark edilebilir.

Akupunkturda kullanılan iğneler çelikten imal edilir. Ebatları akupunktur noktalarının bulunduğu yerlere göre değişmektedir. Bu yöntem günümüzde onaylanmış ve uzman doktorlar tarafından da kullanılan bir yöntemdir. Bu uyarma sistemi sayesinde kişilerin iştah hissi köreltilir, metabolizması canlandırılır ve sinir sistemi de sakinleştirilir. Böylece diyet sırasında kişiler daha huzurlu ve mutlu şekilde kilo vermeye başlarlar.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı