Güncel

Türkiye’nin En Kaliteli Suyu Sakarya’da

Sakarya’da kurulan son teknoloji sistem sayesinde vatandaşlar Türkiye’nin en kaliteli suyunu içiyor.

Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) dünya standartlarına uygun olarak suyun temizliğini geliştiren su arıtma sistemi kurdu. Kurulan su arıtma tesisinde suyun temizliğini korumak için önemli adımlar atılıyor. UV dezenfeksiyon sistemi sayesinde dezenfeksiyon için gerekli alanlara anında müdahalede bulunulmuş oluyor.

Türkiye’nin En Kaliteli Suyu Olma Hedefi

Türkiye’de en kaliteli suyu Sakarya halkına ulaştırmak için çalışmalarına devam eden Sakarya Belediyesi bu konuda son teknolojiyi kullanıyorlar. Sakarya SASKİ yetkilileri konuyla ilgili olarak yapmış oldukları açıklamada “Şuanda yeni sistem üzerinde çalışmalarımız devam ediyor ve kısa sürede tamamlamış olacağız. Bitimine çok az zaman kalan yeni sistemimiz sayesinde su abonesi olan Sakarya halkı artık güvenle ve sağlıkla su içebilecek.” dedi.

Doğa Dostu Teknoloji

Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi yetkilileri tarafından yapılan açıklamada yeni teknolojinin doğa dostu olduğunu vurgulayarak “Kimyasal kullanılmadan suyun arıtılması ve dezenfekte edilmesi işlemlerini yapmaktayız. Kurduğumuz bu sistem sayesinde dünya standartlarını yakaladık. Suyun her anı bu yeni teknoloji sayesinde takip edilip sonrasında da devre sistemi ile pompalanacak. Böylelikle halkımız en temiz ve en kaliteli suyu içmenin keyfini yaşayacaklar.”

Yeni Çalışma Arkadaşları Alacağız

Yeni sistemin daha sorunsuz bir şekilde işlemesi ve aksaklıkların azaltılması amacıyla personel alımı olacağını belirten Sakarya Belediyesi “Bizler halkımıza hizmette her şeyi düşünüyoruz. Bu son teknoloji sistemi en kısa zamanda devreye sokacağız. Ve bu sistemin kesintisiz şekilde işlevini gerçekleştirmesi için yeni çalışma arkadaşlarına ihtiyaç duymaktayız. Bu yeni sistem hem kaliteli suyu Sakarya’ya kazandıracak hem de yeni iş imkanlarını ortaya çıkaracaktır.” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı