Güncel

Sinop ve Samsun’da Karantina Devam Ediyor

Almanya’dan gelerek 15 gün boyunca karantinada kalan vatandaşlar evlerine gönderildi. Şimdi ise Birleşik Arap Emirliklerin’de yaşayan Türk vatandaşlarımız karantina sürecine girdi.

Yaşamakta oldukları Birleşik Arap Emirliklerinde yeterli sağlık hizmeti alamayan Türk vatandaşları için devlet yetkilileri harekete geçti. Arap Emirliklerinde yaşayan onlarca vatandaş Türkiye’ye getirilerek nüfusa kayıtlı oldukları illerde karantina sürecine başladılar.

Samsun’da Karantina Süreci

Bundan 15 gün önce Almanya’dan getirilen Türk vatandaşları Samsun’da Kredi Yurtlar Müdürlüğü’nün bünyesinde bulunan öğrenci yurtlarına yerleştirildiler. Burada 14 gün boyunca devam eden karantina sürecini sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde tamamlayan vatandaşlar, evlerine gönderilerek karantina süreçlerine devam etmekteler.

İlk kafilenin gönderilmesinin ardından bu sefer de ikinci kafile yurtlara yerleştirilmek üzere şehre getirildi. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) de yaşayan 12 otobüs dolusu vatandaş Samsun’daki öğrenci yurtlarına yerleştirildi. Çocuk, genç ve yaşlı farketmeksizin herkes yurtlardaki karantina sürecine başlamış bulundu.

Sinop’ta Vatandaşlar Yurda Yerleştirildi

Koronavirüsü sürecinde yeterli sağlık hizmeti alamayan vatandaşlar Birleşik Arap Emirliklerinden uçaklarla Türkiye’ye getirildi. Uçaklardan indirilen vatandaşlardan 10 otobüs kadarı Sinop iline getirilerek Mahmud Kefevi Kız Öğrenci yurduna yerleştirildi. Yurda yerleştirilen öğrenciler burada 14 günlük karantina sürecini yaşayıp ardından evlerine gönderilecek.

195 vatandaşa ev sahipliği yapan Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Sinop Kredi Yurtlar Müdürlüğü, çalışanları ile birlikte karantina sürecini yürütmeye başladı. Yurda yerleştirilen vatandaşlar, çalışanların ilgisinden dolayı memnuniyetlerini bildirdiler.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı