Güncel

Maviş’ten Sinop Tarihi Cezaevi Müjdesi

AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, müjdeyi verdi. Tarihi Cezaevi restorasyonunda bütün sürecin tamamlanarak inşaat aşamasına gelindiğini ifade etti.

Maviş, Tarihi Cezaevi restorasyonu ile ilgili AB’den 5 Milyon Avroluk bir hibe temin edildiğini, bu kapsamda restorasyon ihalelerine çıkıldığını, ihale süreçlerinin tamamlanarak, müteahhit firma ile sözleşme imzalandığını ifade etti.

21.05.2020 tarihi itibariyle müteahhit firmaya yer teslimi yapılarak artık restorasyon sürecinin başlaması için gereken son adımın da atıldığını vurguladı. Yer teslimi yapılan müteahhit firma Bayramdan sonra fiilen alanda çalışmalarına başlayacak.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, ihale süreci tamamlanan Sinop Tarihi Cezaevinin müteahhit firmaya yer tesliminin yapılarak önemli bir adımın gerçekleştiğini, bundan sonraki aşamada ayrıca tarihi surların restorasyonuyla ilgili de girişimlerde bulunacaklarını ifade etti.

Maviş, “Ortak Kültürel Miras: Türkiye-AB Arasında Koruma ve Diyalog Projesi Hibe Programı” kapsamındaki projenin şartname kabulü ve AB Türkiye Delegasyonu tarafından incelenip sözleşmenin onaylanması ile ilgili bütün süreçleri başından itibaren titizlikle takip ettiklerini ifade etti.

Maviş, 1999 yılında kapatılarak müze haline getirilen Tarihi Cezaevi restorasyonu, şarkılara, şiirlere konu olan, 4.000 yıllık tarihi mirasın yeniden canlandırılmasına vesile olacaktır. Tarihi Surların restorasyonu ve Sinop Meydan Projemizin hayata geçirilmesiyle tarih, kültür ve Medeniyet şehri Sinop’umuz önemli bir destinasyon merkezi haline gelecektir. dedi.
Maviş, cezaevinin restorasyon sürecinde katkılarından dolayı Kültür ve Turizm Bakanı ve Dışişleri Bakanı ve Bakan yardımcılarımız başta olmak üzere AK Parti İl Başkanımız Uğur Giresun ve çalışma arkadaşları ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun’a teşekkür etti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı