Sağlık

İstanbul’da Korona Virüse Karşı Sıkı Tedbir

Etkisi hala devam etmekte olan ve her gün ölümlere sebebiyet veren korona virüsüne karşı sıkı tedbirler devam ediyor.

Virüs Türkiye’ye geldiği ilk günden beri büyük bir özveri ile tedbir çalışmaları devam ediyor. Ülkemizde şuan İstanbul’un daha riski olması nedeniyle burada sıkı tedbir çalışmaları uygulanıyor. İstanbul giriş çıkışlarının kapalı olması ve sadece izin yoluyla şehir dışına çıkılması virüsün yayılmasını da engellemiş oluyor. Virüsle mücadele de gece gündüz çalışmalar yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gelişmeleri de gün gün sosyal medyadan paylaşıyor.

İstanbul’da Risk Devam Ediyor

Kalabalık bir şehir olması nedeniyle İstanbul’daki risk, ülkenin diğer illerine göre daha üst düzeyde olduğu belirtildi. Bu nedenle İstanbul’da virüse karşı kurulan ekipte çalışan sayısının daha fazla olduğu belirtildi. Tüm çalışmaların yakından takip edildiğini belirten Bakan Fahrettin Koca “Ülke genelinde virüse karşı birçok önlem aldık. Vatandaşlarımızın güvenliğine kendi güvenliğimiz ve sağlığımız kadar dikkat ediyoruz. Bu doğrultuda her vatandaşımız bizler için değerli ve bizler için önemlidir. Özellikle İstanbul genelinde nüfusun daha yoğun olmasından dolayı tedbirlerimizi buna göre iki kat arttırdık.” dedi.

“Pazar Yerlerinde Sıkı Tedbirler Alındı”

Fahrettin Koca konuşmasının devamında pazar yeri giriş-çıkışlarında alınan önlemlerden bahsederek “Pazar yerleri vatandaşların en uğrak yerlerinden oldu. Marketlerin de yoğunluğu fazla olmasına rağmen pazar yerleri ucuz meyve, sebze satışı olması nedeniyle daha yoğun ve kalabalık geçiyor. Bizler buna çözüm olarak Pazaryeri girişlerinde çalışma arkadaşlarımızı görevlendirdik. Girişlerde öncelikle ateş ölçer ile kontrol yapılıp sonra maske kullanım zorunluluğu gözetilerek vatandaşların girişi sağlanıyor.” dedi.

Pazar yerinde alınan tedbirlere ilişkin açıklamasına devam eden Koca “Her tezgahın önüne şeritler çekerek sosyal mesafenin korunması için önlemlerimizi aldık. Vatandaşlar sık sık aralarında bir metre mesafe bulundurulması gerektiği konusunda uyarılmaktadır” dedi.

“Evlere Hizmetimiz Bulunuyor”

Evinden çıkamayan vatandaşların da düşünüldüğünün altını çizen Fahrettin Koca, “Biz kimsenin mağdur olmaması için önlemlerimizi almış bulunmaktayız. Bu doğrultuda güvenlik güçleri, zabıta ekipleri, belediyeler ile yaptığımız iş birliği neticesinde bir vatandaşın talebi olunca hemen yerine getirilmesini istedik. Vatandaşlarımız da bu durumdan memnun ve teşekkürlerini bizlere sosyal medyadan iletmektedirler.” dedi.

Virüse karşı tedbirlere uyan vatandaşlara da teşekkür eden Bakan Fahrettin Koca konuşmasını bu şekilde sonlandırdı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı