Ekonomi

Hayatımızı kolaylaştıracak 11 internet sitesi


Tüm dünyayı etkisi altına almasının ardından pandemi olarak kabul edilen Covid-19 ile mücadele ettiğimiz ve bu psikolojik olarak sabretmesi zor günlerde internet dünyasının bilinmeyen internet sitelerini farklı bir pencereden siz değerli takipçilerimize ulaştırmak istedim. Sizin için derlediğim internet siteleri birçoğunuzun işine haliyle yarayacak ve okuduktan sonra ister istemez hafızanızda yer edinecek. Çünkü gerek Ramazan Bayramı sürecinde yaşanan genel kısıtlama, gerekse 20 yaş altı ve 65 yaş üstü için şuan uygulanan sürekli kısıtlama nedeniyle evlerimizde hayli zaman geçiriyor ve canımız sıkılıyor. Bu siteler aracılığıyla hem verimli hem de yararlı zaman geçirmenizi istedim.
İlk başta internet dünyasından bahsedelim. İnternet alemi dediğimiz yer ucu bucağı olmayan içine dalınca kendinizi kaybettiğiniz bir sanal alemdir. İnsanın akıl sınırlarını zorlayacak derecede birikime sahip bir yer olabileceği gibi, bazen de bir o kadar hayatımızı kolaylaştıran bir yer. Saatlerce aramamız gerekebilecek şeyleri bize 10 saniyelik bir aramayla bulduran, bazen arşivler dolusu sayfayı tek tıkla ayağımıza getiren kapsamlı bir buluş.
Bu yazıyı okurken aklınızda olmayan, ancak okuduktan sonra gündelik hayatınızda işinize yarayacak sitelerin listesi sizin için aşağıda listeledim. Listede, inanılmaz internet siteleriyle karşılaşacaksınız.
Şimdiden internet aleminde keyifli dakikalar dilerim…
Farklı şehirlerin ekonomik düzeylerini anlamak için; Numbeo Odanızı baştan yaratmak için; Homestyler Spotify’dan daha iyi şarkılar öneren site: Forgotify Cebimizdeki paranın geçmişteki değerini öğrenmek için; in2013dolllars Aradığınız kitabı bulmak için; Whichbook Şampiyonlar Ligi dahil 7 büyük ligin maçlarını tekrar izlemek için; Football Fullmatch Film zevkinize göre film bulmak için; Taste Dive Film senaryolarını okumak için; IMSDb Kendi tamirciniz olmak için; iFixit Evde spor yapmayı kolaylaştırmak için; Musclewiki İstediğiniz şehrin sokaklarını canlı olarak izlemek için; Skyline

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı