Dünya

Fransa Halk Sağlığı Örgütü Virüsün Bilançosunu Açıkladı

Fransa Halk Sağlığı Örgütü tarafından yapılan açıklamada, ülkedeki koronavirüsü ölüm bilançosunun 28 bine ulaştığı bildirildi.

Fransa Halkı Sağlığı Kurumu tarafından virüs sayılarına yönelik yapılan açıklamada Fransa’da vaka sayısının son 24 saatte 813 kişi arttığı ve böylelikle 217 bin 339’a ulaştığı belirtildi. Sağlık kurumu açıklamasının devamında Covid-19 virüsü nedeniyle 1894 yoğun bakım ünitesinde tedavilerin devam ettiğini ve bu yoğun bakım ünitelerinde 18 bin 468 kişinin tedavi gördüğünü belirtti.

TABURCU OLANLARIN SAYISI ARTIYOR

1894 yoğun bakım ünitesine bağlı toplamda 18 bin 468 hastanede virüs tedavisi devam ederken iyileşme sayılarında da artış görüldü. 41 gündür yoğun bakım ünitesine bağlı hasta sayısında azalış gözlemlenirken iyileşen hasta sayısı da 882 kişi arttı. Böylelikle pandemi sürecinde iyileşen sayısı 62 bin 563 kişi oldu.

ÖLÜM SAYISI YANLIŞ AÇIKLANDI

Fransa Halk Sağlığı Kurumu, virüs sürecinde yaşlı bakım evlerinde yaşanan ölüm sayısını açıklamıştı. Daha sonradan yapılan yanlışlık nedeniyle ölüm sayısını güncelleyerek doğrusunu açıkladı. İlk açıklamada ölüm sayısının 28 bin 239 olduğu söylenmişti. Bu bilgi daha sonrasında düzenlendi. Şuan Fransa’da virüs nedeniyle ölüm sayısının 28 bin 22 kişi olduğu belirtildi.

Ölüm sayısının hatalı hesaplamadan kaynaklandığı belirtildi. Bakım evlerinde yaşamını yitiren yaşlı hasta sayısının ise 10 binin üzerinde olduğu belirtildi.

TEDBİRLER DEVAM EDİYOR

Virüs sayılarında yaşanan olumlu gelişmelere rağman Fransa’da tedbirlerin elden bırakılmadığı, insanların tedbirlere uyması için gerekli önlemlerine devam edildiği belirtildi. Vatandaşların da bu tedbirlere sıkı bir şekilde uyması isteniyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı