Ekonomi

Erdoğan müjdeyi verdi, kahveciler temizliğe girişti


Koronavirüs salgını nedeniyle 75 gündür kapalı olan kahvehaneler 1 Hazirandan itibaren tekrar kapılarını açıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün yapılan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklama ile 1 Haziran’dan itibaren birçok yasağın kaldırılacağını duyurdu. 75 gündür kapalı olan kahvehaneler de müşterilerine hizmet vermeye başlayacak.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından kahveciler hazırlıklara başladı. Birçok kahvehane boya ve badana işlemine girişti. Baştan aşağıya yıkanan kahvehaneler açık kalacağı günlerde bazı kurallara dikkat edecek.
Köşk’ün Ilıdağ mahallesinde kahvehane işleten Mustafa Er, Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasının ardından işletmesinde temizlik çalışmalarına başlarken 1 Haziran’dan itibaren vatandaşların hizmetinde olduklarını söyledi.
‘HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALACAĞIZ’Salgın dolayısıyla çok zor günler geçirdiklerini ifade eden işletmeci Mustafa Er, “Biz 1 Haziran’dan itibaren müşterilerimize hijyen koşullarına riayet ederek devletimizin aldığı kararlar doğrultusunda hizmet vermeye başlıyoruz. İşletmemizi baştan aşağı temizledik. İşletmemize gelen müşterilerimizin hiçbir sağlık endişesi yaşamaması için her türlü tedbiri alacağız. Allah ülkemize bir daha böyle bir dönem yaşatmasın” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı