Teknoloji

Bixby Butonu Nasıl Özelliştirilir?

Samsung’un amiral gemi olarak çıkarttığı Galaxy S8 ve S8 Plus ilk defa hayatımıza giren yardımcı yazılımı Bixby işlevsel özellikleri ile ön plana çıkıyor.

Bixby henüz tamamen işlevsel değil, Bixby Home, Google Asistan gibi sizinle ilgili bilgileri gösteren kartlarla ve Bixby Vision ile kamerayı işaretlediğiniz şeyleri tanıyan ve araştıran bir özelliktir.

Samsung, telefonun sol kenarı boyunca yer alan Bixby özel kamera düğmesini kaçırdıysanız veya Google Asistan düğmesini kullanmaya devam etmek istiyorsanız, istediğiniz herhangi bir şeyi yapmak için Bixby düğmesini nasıl yeniden deneyebilirsiniz.

Bixby Butonu Nasıl Yeniden Açılır

Google Play’de Galaxy S8 veya S8 Plus Bixby düğmesinin ne yaptığını yeniden yapılandırmanıza olanak tanıyan bir takım uygulamalar vardır ve bazıları çeşitli ürün yazılımı güncellemesi nedeni ile artık çalışmamaktadır.

Bu uygulamalardan birini indirerek başlayabilirsiniz. BxActions, Bixby Button Remapper ve Custom Bixby Button düğmesini ilk açtığınızda bunu ayarlar, erişebilirlik ve servisler altında etkinleştirmemiz gerekir.

Bu erişebilirlik ayarının etkinleştirilmesi, uygulamaların Bixby düğmesine basıldığında algılanması için gereklidir. Her iki uygulama da kullanım verilerini ve toplanmadıklarını belirtir.

BxActions: BxActions kullanmak için, uygulamayı yeniden eşleştirmek ve sonraki tarihte yardımcı kamera, bildirim gölge gibi kullanılabilen eylemlerden birini seçin dokunun ve App uygulamasını başlatın.

Bixby Düğme Remapper

Bixby Button Remapper’i kurmak için uygulamayı açın ve uygulamanın sağ üst köşesindeki geçiş düğmesine dokunun. Ardından Bixby Düğme Eylemine dokunun ve mevcut eylemlerden birini seçin.

Bu uygulama ile Bixby düğmesine bastığınızda Bixby önce başlayacak, kapatılacak ardından seçilen eylem başlayacaktır. Özel Bixby düğmesinin ayarlanması diğerlerinden farklı değildir. Uygulamayı açın ve uygulamanın sağ üst köşesindeki anahtarda geçiş yapın.

Bundan sonra mevcut yöntemlerden birini seçin sahip olduğunuz Galaxy S8’in hangi sürümüne ve telefonunuzun hangi firmware sürümüne bağlı olarak farklı bir yöntem seçmeniz gerekecektir.

Son olarak bildirim panelini açmak ya da önceki uygulamaya geçmek gibi Bixby tuşunun hangi eylemi kullanacağını seçin. Geliştirici, uzun basma ya da Bixby düğmesinin çift basma işlemleri gibi diğer özelliklerin gelecekte eklenebileceğini not eder.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı