Sağlık

40’lı Yaşlarda Cilt Bakımına Özen Gösterilmeli

Uzmanlar özellikle 40 yaşına gelmiş bireylerin cilt bakımına özen göstermeleri gerektiğini vurgulayarak, kimyasallardan kaçınılması gerektiğini belirttiler.

Bu yaşlarda zamanın getirdiği birtakım değişiklikler artık yavaş yavaş kendini belli etmeye başlar. Bu yüzden bu dönemde de cilde bakım yapılması çok önemli hale gelmektedir. Kişiler 40’lı yaşlarında da bakımlarından vazgeçmemelidirler. Artık bakım yapmanın bir anlamı olduğuna inanmayan ve cildini kendi haline bırakan birçok bayan bu hatayı yapmaktadırlar.

40’lı yaşlarda yine kadınlar günlük temizliyicilerini kullanmalı. Bu temizliyiciler eğer yağlı bir cilde sahipisek, su ile temizlenen jeller şeklinde olmalıdır. Kuru ve hassas bir cilt ise eğer, temizleyici süt kullanılmalıdır. Yine bu yaşlarda günlük olarak güneş koryucusu mutlaka uygulanmalıdır. Gerekli görülürse gün içerisinde koruyucu tekrar sürülebilir. Temizlik dışında bu dönemde var olan kırışıklıklar için ve yeni kırışıklık oluşmaması için gece ve gündüz kremleri kullanılmalıdır. Bu yaş döneminde bayanların ciltlerine makyaj yapmalarında herhangi sakınca yoktur, fakat cilde zarar vermeyen ve yine cilde uygun makyaj ürünleri seçilmelidir.

Nemlendirme yaparkende kullanılan nemlendirici ürünün anti- aging içermesine özellikle dikkat edilmelidir. Ayrıca yüzde kırışıklıklar kadar sarkmalarda meydana gelebilir. Bu yaşta daha çok belirginleşen sarkmalar içinde yine toparlayıcı ve sıkılaştırıcı kremler kullanmasında fayda vardır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı